DOŁĄCZ DO NAS!

szukaj4Gdzie można nas znaleźć?

Przede wszystkim – na potańcówkach! To właśnie to, co dzieje się na parkiecie socjalnym jest esencją wszystkich naszych działań. Poza tym – lubimy się dobrze bawić. :)

Oczywiście prowadzimy wiele innych aktywności – od practisów (wspólnych treningów), po zajęcia regularne, weekendowe i wyjazdy. Zerknij na grafik poniżej!

partner2Czy muszę mieć partnera?

Odpowiedź brzmi: nie! Zarówno podczas potańcówek, jak i zajęć panuje ogólnie przyjęta zasada rotacji partnerów.

Podczas zapisów do grupy pary mają pierwszeństwo, dlatego warto rozejrzeć się wśród znajomych za partnerem, jednak dopóki proporcja ilości partnerów do partnerek w grupie na to pozwala – przyjmujemy także zapisy bez partnera. W przypadku dysproporcji tworzymy listy oczekujących (liczy się kolejność zgłoszenia!).

stroj2Jak się ubrać?

Podczas zajęć i practisów najważniejsza jest Twoja wygoda, dlatego polecamy strój niekrępujący ruchów ciała, może to być ubranie sportowe lub codzienne.

Nieco inaczej sprawa przedstawia się na potańcówkach – gdy zapada zmrok, wiele pań decyduje się na sukienki, a panowie wyjmują z szafy szelki czy muszkę. Chociaż ubieranie się w stylu retro nie jest obowiązkowe, to wszelkie przejawy stylizacji są mile widzianym akcentem. Jednak w dalszym ciągu nie zapominamy o wygodzie!

buty2Jakie obuwie wybrać?

Chociaż kwestia doboru obuwia jest dla tancerzy bardzo ważna, na samym początku wystarczą buty, które posiadają nieco śliską podeszwę (zwykłe tenisówki także świetnie spełnią swoją rolę). Ponownie – liczy się wygoda.

Jeśli chcesz tańczyć na obcasach, wybierz buty z zakrytymi palcami i stabilnym obcasem nie wyższym niż 5cm.

ZAJĘCIA

grafik

 

Lindy Hop 1A i 1B – grupy dla wszystkich, którzy nigdy nie mieli styczności z tańcami swingowymi lub chcieliby utrwalić podstawowe rytmiki, przejścia i figury. Uruchamiamy jednocześnie 2 grupy podstawowe, dzięki czemu dajemy Wam 2 opcje terminów zajęć do wyboru. Uwaga! Zajęcia ruszą, gdy uzbiera się odpowiednia ilość uczestników. Grupa LH1A jest już pełna. Zapisów do LH1B szukaj w dziale REJESTRACJA poniżej.

Lindy Hop 2 – jeśli tańczycie z nami już od co najmniej kilku miesięcy i uczęszczaliście w zeszłym semestrze na zajęcia grup: LH1A, LH1B, LH2 lub intensywnie ćwiczyliście podczas wakacyjnych zajęć z cyklu Summertime – zapraszamy Was na kontynuację kursu. :)

Lindy Hop 3 – kontynuacja zajęć grupy LH3 z zeszłego semestru, także w zasięgu ręki uczestników byłej LH2, którzy intensywnie ćwiczą materiał z zajęć i którym nie straszne jest przejście przesłuchania (audition) w celu dołączenia do wyższej grupy.

CHOREO – zajęcia tematyczne dotyczące nauki choreografii różnego rodzaju (nie tylko Solo Jazz). Ilość zajęć potrzebna do nauki danej choreografii będzie stanowiła jeden blok. Tematyka bloków podawana będzie z wyprzedzeniem, zapisy będą prowadzone na każdy blok osobno, cały blok będzie opłacany z góry, a cena będzie zależała od ilości spotkań. Zaczynamy od słynnej choreografii Big Apple, blok potrwa 6 zajęć z rzędu. Choreografia jest szybka i najeżona różnymi solowymi ruchami, zatem sugerowany poziom uczestników: śmiałkowie z LH2 (najlepiej z doświadczeniem z Solo Jazzu) oraz LH3 wzwyż. Pomimo tego, że jest to choreografia solo, wymagany będzie partner/partnerka przy zapisach.

Zapisując się na nasze zajęcia, zgadzasz się na nasz regulamin zajęć:

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM ZAJĘĆ

CENNIK

W tym semestrze wprowadzamy miesięczną płatność za zajęcia, tzn. opłata za uczestnictwo w zajęciach powinna zostać uiszczona najpóźniej na początku nowego miesiąca (np. chcąc uczestniczyć w zajęciach w listopadzie, najpóźniej na początku listopada – przed pierwszymi zajęciami – należy zapłacić za karnet).

Zajęcia Lindy Hop: 100 zł

CHOREO – Big Apple: 150 zł

Wejście pojedyncze: 30 zł

Drugi kurs: 50% taniej

Karnet semestralny Lindy Hop (październik-styczeń): 350 zł

Płatności za zajęcia należy dokonać z góry. Nie ma możliwości odrabiania zajęć. O możliwość z korzystania z kart Multisport itp. należy spytać Akademię Artystyczną – być może będzie taka możliwość w ramach grupy LH1A.

REJESTRACJA

Zamknęliśmy już zapisy na zajęcia regularne. Planujemy jednak stworzyć niebawem kolejne okazje do rozpoczęcia przygody ze swingiem. Jeśli chcesz otrzymać od nas informację, gdy będziemy otwierali zapisy do nowych grup, wypełnij poniższy formularz.

INFORMACJA O NOWEJ GRUPIE

POTAŃCÓWKI

Tancerze, miłośnicy jazzu, stylu vintage i świetnej zabawy! Zapraszamy na Roar! Swing, czyli potańcówki w Paszczy Lwa. Tańczymy w każdy poniedziałek od 19:00-23:00. Dodatkowo w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 20:00-20:30 prowadzimy krótki wstęp do Lindy Hop. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasmakować swinga! Strój jest dowolny, chociaż elementy retro/vintage są zawsze mile widziane!

Wstęp: na wejściu/wyjściu wrzuć kilka monet do czekającego na barze kapelusza – jest to zrzutka dla obsługi lokalu.

Zastanawiasz się, czy warto z nami potańczyć?

Zerknij na swingowe potańcówki okiem Tomka i reszty ferajny oraz posłuchaj rozmów niekontrolowanych przy piwie. :)

W skrócie: jeśli masz apetyt na wyjątkowy taniec w doborowym towarzystwie doprawiony porządną dawką klimatów retro – dobrze trafiłeś!

PRACTICE

Practice to czas na Wasz indywidualny trening, co oznacza, że sam wybierasz, co oraz z kim chcesz poćwiczyć. Nie spotkasz się tutaj z zarządzaniem zmian w parach ani prowadzeniem ćwiczeń przez instruktorów – to Ty decydujesz o przebiegu practice’a od A do Z. :)

Instrukcja obsługi practice’a:
1. Wybierasz sobie filmik (z zajęć, warsztatów, youtube, lindyhopmoves.com itp).
2. Umawiasz się z kimś, kto chciałby przećwiczyć z Tobą dany materiał (lub liczysz na to, że znajdzie się na miejscu ktoś chętny).
3. Zjawiasz się w sobotę między 11 a 13 w Akademii Artystycznej, wrzucasz 10 zł do świnki skarbonki stojącej na recepcji, kierujesz się na salę, rozgrzewasz się i zaczynasz ćwiczyć we własnym zakresie.
5. Postaramy się, żeby na sali zawsze znajdował się ktoś starszy tanecznym stażem – w razie wątpliwości, możesz spytać tę osobę o poradę.

Uwaga: osoby, które chciałyby poznać podstawy Lindy Hop, zapraszamy na kursy od podstaw i potańcówki w pierwsze poniedziałki miesiąca w Paszczy Lwa. Prosimy o umożliwienie naszym tancerzom pracy nad własnym rozwojem tanecznym w ramach practice’a – dzięki temu w przyszłości będą mogli lepiej przekazać go dalej! Okazji do poznania swinga jest sporo, prosimy o korzystanie z tych akcji, które przygotowujemy specjalnie z myślą o nowych osobach.

LOKALIZACJE

Akademia Artystyczna, Grunwaldzka 339, Gdańsk

Paszcza Lwa, ul. Kwietna 39, Gdańsk

Gedanus Dzielnicowy Dom Kultury, św. Barbary 3, Gdańsk